00-020 Warszawa, ul. Chmielna 34/16 (naprzeciwko kina Atlantic)
kontakt@kancelariasprawyrodzinne.pl

Prawnik Rozwód Żoliborz

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Nasza kancelaria kieruje swoje usługi do osób szukających pomocy prawnej w sprawach o rozwód. Sprawy rozwodowe stanowią zdecydowaną większość wszystkich naszych spraw, posiadamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego typu postępowań. Działamy na terenie dzielnicy Żoliborz.

Wiemy o tym, że tego typu sprawy to dla naszych Kentów stres, niepokój i ogromne nerwy. Rolą profesjonalnego prawnika jest więc nie tylko specjalistyczne wsparcie, ale także studzenie emocji.

Sprawy rozwodowe bywają stresujące, ale można się do nich udanie przygotować. Kluczowa jest przemyślana decyzja oraz nawiązanie współpracy z rzeczowym prawnikiem. Nie każde małżeństwo kończy się sielanką. W niektórych przypadkach lepiej rozpocząć nowy etap w swoim życiu i nie tkwić w związku, który żadnej ze stron nie daje stuprocentowego szczęścia.

Pozew o rozwód

Na samym początku należy się zająć przygotowaniem pozwu o rozwód. Muszą być w nim zawarte następujące informacje:

  • oznaczenie sądu,
  • oznaczenie stron,
  • oznaczenie rodzaju pisma,
  • wniosek o rozwiązanie małżeństwa w wyniku rozwodu,
  • udzielenie pełnomocnictwa,
  • potwierdzenie uiszczenia niezbędnych opłat (np. skarbowej),
  • ewentualny wniosek o ustalenie władzy rodzicielskiej nad osobą małoletnią,
  • ewentualny wniosek o zasądzenie alimentów.

Przygotowanie pozwu wszczyna procedurę rozwodową. Najlepiej stworzyć go wraz ze swoim adwokatem, aby mieć pewność, że nie pominie się żadnej istotnej rzeczy.

Rozwód bez orzekania o winie

Rozwód bez orzekania o winie to szansa na szybkie i bezproblemowe rozwiązanie małżeństwa. Należy pamiętać o tym, że w takiej sytuacji nie będzie można starać się o alimenty na rzecz jednej ze stron. W przypadku takiego rozwodu małoletnie dziecko będzie przebywać u rodziców na zmianę. Zwykle małżeństwo jest rozwiązywane już po jednej lub dwóch rozprawach. Przy podziale majątku kluczową rolę odgrywa ugoda.

Rozwód z orzekaniem o winie

Rozwód z orzekaniem o winie to właściwe rozwiązanie w przypadku, gdy jedna ze stron ponosi wyłączną winę za rozpad małżeństwa. Może to wynikać ze zdrady lub utraty całego majątku. Oczywiście winę należy udowodnić przed sądem. Ważną rolę pełnią w tym zakresie świadkowie. Takie sprawy potrafią się ciągnąć latami. Strona uznana za winną może być zobowiązana do wypłacania alimentów osobie pokrzywdzonej (gdy pogorszy się jej sytuacja materialna). Sąd może również wydać decyzję o winie obu stron. 

Rozwód za porozumieniem stron

Rozwód za porozumieniem stron oznacza ekspresowe rozwiązanie nieudanego małżeństwa. Sprawy rozwodowe nie są przeciągane w czasie, a małżonkowie potrafią się ze sobą porozumieć, np. przy podziale majątku i ewentualnej opieki nad dziećmi. Niesie to za sobą także zdecydowanie niższe koszty postępowania.

Rozwód krok po kroku

Uzyskanie rozwodu związane jest ze spełnieniem szeregu różnych wymogów. Na wstępie należy znaleźć dobrego prawnika, a następnie zająć się przygotowaniem pozwu o rozwód. Trzeba też zdecydować, czy rozwód ma nastąpić z orzekaniem o winie lub też bez takiego orzeczenia. Pozew składa się do właściwego sądu. Następnie odbywa się rozprawa (może być ich nawet kilka, zwłaszcza w przypadku rozwodów z orzekaniem o winie), powołuje się ewentualnych świadków, przedstawia dowody, itd. Na samym końcu sąd ogłasza wyrok rozwodowy, od którego strony mogą się odwołać. 

Adwokaci i radcy prawni z doświadczeniem w sprawach rodzinnych
Masz pytania? Zadzwoń
Zobacz także: Prawnik rozwód – Żoliborz Prawnik rozwód – Wola Prawnik rozwód – Mokotów Prawnik rozwód – Ursynów Prawnik rozwód – Ochota Prawnik rozwód – Białołęka Prawnik rozwód – Praga południe
Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIĘ