Warszawa ul. Solidarności 83/89 lok 96
664 – 465 - 607
kontakt@kancelariasprawyrodzinne.pl

Adwokat kontakty z dzieckiem Warszawa

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Prawo do utrzymywania kontaktów z dzieckiem mają rodzice, nawet jeśli ich drogi się rozeszły. Jest to prawo, ale i też obowiązek. Regularne kontakty z dzieckiem pozwalają na utrzymanie więzi. W szczególności rodzice, którzy nie mieszkają na co dzień z dzieckiem, walczą o utrzymanie kontaktu z dzieckiem. Ustalenie form kontaktu jest obowiązkiem rodziców, ale w sytuacji konfliktu często nie są w stanie osiągnąć porozumienia. W takich sytuacjach rodzice decydują się na sądowe ustalenie kontaktu z dzieckiem. Kancelaria Lucyny Szabelskiej specjalizuje się w prawie rodzinnym, wielokrotnie reprezentowała interesy ojców starających się o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

Kontakty z dzieckiem Warszawa

Sprawa kontaktów z dzieckiem regulowana jest przez Kodeks cywilny i opiekuńczy, stanowi on, że dzieci i rodzice mają prawo i obowiązek utrzymywania kontaktów. Utrzymywanie kontaktów może mieć różną formę, zarówno osobiste spotkania, jak i wymianę korespondencji i kontakty za pośrednictwem mediów elektronicznych. Przy ustalaniu kontaktów z dzieckiem należy uwzględnić rozsądne życzenia i dobro dziecka.

Adwokat / Prawnik – ustalenie kontaktów z dzieckiem

Skoro ustalenie form kontaktu z dzieckiem jest obowiązkiem rodziców to po co angażować prawnika? Powodów jest wiele, najważniejsze jest to, że rodzice często wykorzystują dziecko by odegrać się lub zemścić na byłym małżonku (partnerze), dobro dziecka jest różnie pojmowane i definiowane przez rodziców. Rolą adwokata/ radcy prawnego poza udzieleniem porady prawnej, jest w wielu przypadkach studzenie emocji, zachęcanie stron po polubownego rozstrzygnięcia sprawy.

Co wchodzi w zakres oferty kancelarii Lucyny Szabelskiej przy sprawach o ustalenie kontaktów z dzieckiem?

-konsultacja prawna

-pomoc przy negocjowaniu ugody, a następnie zatwierdzenie jej postanowień przed sądem

-sporządzenie wniosku do sądu o uregulowanie kontaktów z dzieckiem (możliwa jest także zmiana rozstrzygnięcia, które zapadło przy rozprawie rozwodowej)

-reprezentowanie Klienta przed sądem

-pomoc przy sporządzeniu listy świadków i skompletowaniu dokumentów niezbędnych na rozprawie sądowej

-złożenie apelacji

Szukasz pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 664 465 607

Jak przebiega sądowe ustalenie kontaktu z dzieckiem?

Ustalenie form kontaktu z dzieckiem może nastąpić przy rozprawie rozwodowej. Można też wnioskować o ustalenie form kontaktu poza rozprawą rozwodową, w przypadku utrudniania kontaktu z dzieckiem przez jednego z rodziców, a nawet, wtedy gdy strony samodzielnie ustaliły zasady kontaktu z dzieckiem i oczekują od sądu potwierdzenia ustaleń.

Postępowanie rozpoczyna się od złożenia wniosku, w którym należy zawrzeć szczegółowe oczekiwania. We wniosku można konkretnie wskazać oczekiwaną formę kontaktu, miejsca kontaktu z dzieckiem, daty spotkań (np. co drugi weekend, dni świąteczne, ferie, wakacje itd.). Tego typu informację pozwolą sądowi zrozumieć żądania strony składającej wniosek.

Ustalenie kontaktu z dzieckiem Warszawa

Sprawy o ustalenie kontaktu rozpatrywane są przez sąd rejonowy, wydział rodzinny i nieletnich. Jeśli potrzebujesz pomocy przy napisaniu wniosku lub poszukujesz prawnika, który będzie reprezentował Cię przed sądem, skontaktuj się z kancelarią Lucyny Szabelskiej. Najlepiej uregulować kwestie kontaktu z dzieckiem jak najszybciej, tak by więzi emocjonalne nie osłabł ani nie uległy zerwaniu.

Call Now Button