Warszawa ul. Poznańska 38/5
664 – 465 - 607
kontakt@kancelariasprawyrodzinne.pl

Adwokat rozwód Warszawa

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Adwokat rozwód Warszawa

Według corocznych statystyk publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny Warszawa jest miastem, w którym prowadzonych jest najwięcej spraw rozwodowych. Małżeństwa w Warszawie nie należą do zbyt trwałych. Socjolodzy wskazują na różne przyczyny wzrastającej liczby rozwodów w Polsce: duża niezależność finansowa kobiet, przyzwolenie społeczne, a nawet co zaskakujące efekt 500+.

W Warszawie sprawy rozwodowe rozstrzygane są przez Wydziały Cywilne Sądu Okręgowego, są to wydziały I, II, III, IV, VI, XXIV, XXV. Gdzie rozpatrywana będzie dana sprawa zależy od dzielnicy miasta i pierwszej litery nazwiska osoby składającej pozew rozwodowy (na przykład I Wydział Cywilny dla Warszawy- Śródmieście, i powodów, których nazwisko zaczyna się od litery A do M).

Szczegółowy podział na dzielnice znajdziecie Państwa na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Lucyna Szabelska od lat specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa rodzinnego. Znana jest w środowisku z rzetelności i profesjonalizmu,  które to cechy pomogły przejść wielu małżonkom przez zawiłości rozwodu. Klienci Lucyny Szabelskiej często dziękują jej za wsparcie i indywidualne podejście do prowadzonych spraw. Sprawy rozwodowe rzutują na przyszłość małżonków i wspólnych dzieci, dotyczą często drażliwych, intymnych problemów dlatego wybierając prawnika, należy kierować się dobrymi opiniami klientów. Każda sprawa jest inna, nie ma jednej i prostej metody na rozwód, dobry prawnik wsłuchuje się w relacje i potrzeby klienta, rzetelnie podchodzi do każdej powierzonej mu sprawy rozwodowej.

Szukasz pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 664 465 607


W 2016 roku na 1000 małżeństw zawieranych w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców statystycznie przypadło 400 rozwodów. W 2018 roku w Polsce zawarto 193 tysiące małżeństw, jednak w tym samym roku przeprowadzono aż 63 tysiące rozwodów. Liczba rozwodów wzrasta z roku na rok, niestety część z zawieranych małżeństw nie przetrwa próby czasu.  Znając te przerażające statystyki warto sprawy swoje i swoich najbliższych oddać w ręce renomowanej kancelarii.