Warszawa ul. Solidarności 83/89 lok 96
664 – 465 - 607
kontakt@kancelariasprawyrodzinne.pl

Adwokat rozwód Warszawa

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Skuteczny Adwokat

Lucyna Szabelska od lat specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa rodzinnego. Znana jest w środowisku z rzetelności i profesjonalizmu,  które to cechy pomogły przejść wielu małżonkom przez zawiłości rozwodu. Klienci Lucyny Szabelskiej często dziękują jej za wsparcie i indywidualne podejście do prowadzonych spraw. Sprawy rozwodowe rzutują na przyszłość małżonków i wspólnych dzieci, dotyczą często drażliwych, intymnych problemów dlatego wybierając prawnika, należy kierować się dobrymi opiniami klientów. Każda sprawa jest inna, nie ma jednej i prostej metody na rozwód, dobry prawnik wsłuchuje się w relacje i potrzeby klienta, rzetelnie podchodzi do każdej powierzonej mu sprawy rozwodowej.

Rozwód – Adwokat / Prawnik

Dlaczego warto z skorzystać pomocy? Co zrobię w Twojej sprawie o rozwód?

  • Porada prawna– podczas pierwszego spotkania i pierwszej rozmowy klient ma możliwość przedstawienia swojej sytuacji, a adwokat objaśnia zawiłości przyszłego postępowania, przedstawia różne możliwości postępowania.
  • Negocjacje– adwokat ustala z klientem warunki rozwodu, które są możliwe do uzyskania, następnie w imieniu klienta negocjuje ustalone warunki ze stroną przeciwną.
  • Przygotowanie akt sprawy– w postępowaniu cywilnym sąd rozstrzyga na podstawie przedstawionych przez strony dokumentów, należy więc z należytą starannością przygotować dokumenty, które zostaną przedstawione sądowi. To w dużej mierze na nich sąd opiera swoją wiedzę o sprawie.
  • Spotkania ze świadkami– zdarza się, że powołani świadkowie w stresowej sytuacji zapominają, o czym mieli mówić. Żeby uniknąć takiej sytuacji, adwokat może wcześniej spotkać się z powoływanymi świadkami, i przygotować ich do rozprawy, wyjaśnić czego mogą się spodziewać na rozprawie sądowej.
  • Reprezentowanie przed sądem– pamiętaj, że nie tylko ty przygotowujesz się do rozprawy. Rozprawa rozwodowa często przypomina walkę, nawet jeśli ty chcesz przejść przez rozwód „z klasą” to nigdy nie wiesz, co planuje druga strona, trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Na sali sądowej widzieliśmy już niejedno, kłamliwe zeznania, sceny histerii i jako profesjonaliści nie dajemy się ponieść emocjom.

Szukasz pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 664 465 607

Rozwód to nie tylko pozew rozwodowy


Korzystając z mojej pomocy wspólnie: ustalimy korzystne warunki rozwodu, określimy przesłanki rozwodu, które zawrzemy w pozwie, skompletujemy dokumenty niezbędne do rozprawy (akt małżeństwa, akty urodzenie dzieci), dobierzemy świadków i sporządzimy listę dowodów (wykazy połączeń telefonicznych, zdjęcia itd.), napiszemy pozew, sformułujemy żądania dotyczące kwestii opieki nad dziećmi, ustalimy oczekiwania w sprawie podziału majątku wspólnego i wysokości alimentów.
Klient samodzielnie: uiszcza opłatę sądową, ale w razie trudnej sytuacji majątkowej adwokat pomoże w napisaniu wniosku o zwolnienie z opłaty sądowej.

Rozwód – Porady prawne

Jakie kwestie wspólnie rozważymy przed rozpoczęciem procedury rozwodowej?

  1. wniosek o zwolnienie z opłaty sądowej
  2. wniosek o zabezpieczenie roszczeń o alimenty
  3. wniosek o wydanie orzeczenia o winie współmałżonka
  4. wniosek o zmianę terminu rozprawy rozwodowej

Widząc złożoność postępowania rozwodowego rozumieją Państwo, że warto skorzystać z pomocy specjalisty, nie tylko z powodu zawiłości przepisów, ale także z obiektywnego spojrzenia na sprawy współmałżonków, które ma adwokat.

Zachęcam do zapoznania się z nasza bazą wiedzy:

# Jak uzyskać rozwód – najważniejsze informacje

Rozwód bez orzekania o winie

Ile trwa sprawa rozwodowa?

Alimenty na dziecko – jak uzyskać alimenty

Jak skutecznie pozbyć się kredytu po rozwodzie?

Rozwód z alkoholikiem

 

Szukasz pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 664 465 607

Rozwód Warszawa


Według corocznych statystyk publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny Warszawa jest miastem, w którym prowadzonych jest najwięcej spraw rozwodowych. Małżeństwa w Warszawie nie należą do zbyt trwałych. Socjolodzy wskazują na różne przyczyny wzrastającej liczby rozwodów w Polsce: duża niezależność finansowa kobiet, przyzwolenie społeczne, a nawet co zaskakujące efekt 500+.

W Warszawie sprawy rozwodowe rozstrzygane są przez Wydziały Cywilne Sądu Okręgowego, są to wydziały I, II, III, IV, VI, XXIV, XXV. Gdzie rozpatrywana będzie dana sprawa zależy od dzielnicy miasta i pierwszej litery nazwiska osoby składającej pozew rozwodowy (na przykład I Wydział Cywilny dla Warszawy- Śródmieście, i powodów, których nazwisko zaczyna się od litery A do M).

Szczegółowy podział na dzielnice znajdziecie Państwa na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

W 2016 roku na 1000 małżeństw zawieranych w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców statystycznie przypadło 400 rozwodów. W 2018 roku w Polsce zawarto 193 tysiące małżeństw, jednak w tym samym roku przeprowadzono aż 63 tysiące rozwodów. Liczba rozwodów wzrasta z roku na rok, niestety część z zawieranych małżeństw nie przetrwa próby czasu. Znając te przerażające statystyki warto sprawy swoje i swoich najbliższych oddać w ręce renomowanej kancelarii.

Call Now Button