Warszawa ul. Solidarności 83/89 lok 96
kontakt@kancelariasprawyrodzinne.pl

Adwokat separacja Warszawa

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Istnieje separacja prawna oraz faktyczna. Separacja różni się od rozwodu tym, że w przypadku separacji małżonkowie  nie mają prawa wejścia w ponowny związek małżeński. W Warszawie sprawy separacji formalnych rozpatrywane są przez sąd okręgowy (jeśli jedna ze stron lub dwie zamieszkują w Warszawie, ponieważ prawo mówi o tym, że separację rozstrzyga sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania jednego lub obojga małżonków). W Warszawie siedziby wydziałów cywilnych Sądu Okręgowego mieszczą się przy al. Solidarności 127.

Separacja Adwokat

Separacja jest prostszym, szybszym i tańszym sposobem na „rozejście” się małżonków niż rozwód. Wniosek o separację w przypadku zgody obojga małżonków sąd rozstrzyga na jednym posiedzeniu, wnioskodawca uiszcza stałą opłatę w wysokości 100 zł (w przypadku rozwodu stała opłata wynosi 600 zł). Separację może żądać małżonek winny rozkładowi pożycia, co z kolei w przypadku rozwodu nie jest możliwe. Jednak separacja też ma swoje zawiłości prawne, dlatego warto skorzystać z pomocy prawnika. Separacja bez sądowego potwierdzenia tj. separacja faktyczna (na przykład małżonkowie ustalają między sobą, że nie będą razem mieszkać) nie powoduje powstania rozdzielności majątkowej. Natomiast separacja prawna powoduje z mocy prawa powstanie ustroju rozdzielności majątkowej (więcej o rozdzielności majątkowej przeczytasz tu, rozdzielności majątkowa).

Szukasz pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 664 465 607

Separacja porady prawne

Decydując się na prowadzenie sprawy o separację przez Lucynę Szabelską, powinieneś wiedzieć co radca prawny zrobi w Twojej sprawie:

-konsultacja prawna- wstępna rozmowa podczas której adwokat/radca prawny wyjaśni konsekwencje prawne separacji, przedstawi możliwe rozwiązania

-przygotowanie pism procesowych- wniosek o separację, wniosek o podział majątku

-wniesienie wniosku o separację do sądu

-mediowanie między stronami w kwestiach opieki nad dziećmi, korzystania ze wspólnego mieszkania

-reprezentowania Klienta przed sądem

Kancelaria Lucyny Szabelskiej specjalizuje się w sprawach rodzinnych, a co za tym idzie wąska specjalizacja gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług. Kancelaria L. Szabelskiej ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zarówno skomplikowanych, jak i z pozoru prostych spraw dotyczących separacji. Pamiętaj wybierając adwokata/ radcę prawnego, że sprawy rodzinne dotyczą często osobistych, intymnych spraw- warto zaufać polecanemu specjaliście.

Skutki separacji

Separacja nie kończy małżeństwa, jest stwierdzeniem czasowego rozkładu pożycia, rozkład pożycia musi być zupełny, ale już niekoniecznie trwały. Celem separacji może być możliwość przemyślenia sytuacji przez skłóconych małżonków. Najmniej skomplikowana sytuacja jest wtedy, gdy małżonkowie składają zgodny wniosek o separację, jednak zgoda drugiego małżonka nie jest wcale konieczna do orzeczenia separacji. Są jednak prawnie określone sytuacje, w których nie można uzyskać separacji.

Kiedy separacja nie jest możliwa?

Separacja nie może być orzeczona, jeśli wskutek niej miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci, lub jeśli separacja miałaby naruszać zasady współżycia społecznego.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIĘ