00–544 Warszawa, ul. Wilcza 29A lok. 7
kontakt@kancelariasprawyrodzinne.pl

Prawnik Rozwód Wola

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

Nasza kancelaria kieruje swoje usługi do osób szukających pomocy prawnej w sprawach o rozwód. Sprawy rozwodowe stanowią zdecydowaną większość wszystkich naszych spraw, posiadamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego typu postępowań. Działamy na terenie dzielnicy Wola.

Wiemy o tym, że tego typu sprawy to dla naszych Kentów stres, niepokój i ogromne nerwy. Rolą profesjonalnego prawnika jest więc nie tylko specjalistyczne wsparcie, ale także studzenie emocji.

Szukasz pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Masz pytania? Zadzwoń

+ 48 664 465 607

Potrzebujesz skutecznego oraz doświadczonego Prawnika

Sprawy rozwodowe są traktowane jako szczególne w procesie cywilnym. W jednym postępowaniu Sąd rozstrzyga o małżeństwie a także o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka. Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka także o sposobie korzystania z tego mieszkania przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania rozwiedzionych małżonków. Na wniosek jednego z małżonków sąd może w wyroku orzekającym rozwód dokonać podziału majątku wspólnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu.  Zwykle jednak kwestie związane z podziałem majątku budzą wiele problemów i są rozpatrywane w oddzielnych postępowaniach. Zaleca się wręcz, aby podział majątku przenieść do oddzielnego postępowania które niestety często toczy się latami a zakończyć rozwód sprawnie i szybko by móc zacząć nowe życie.

Call Now ButtonSKONTAKTUJ SIĘ